Антарктида
![]() |
![]() |
![]() |
Маршрут:
Ушуайя, канал Бігль, протока Дрейка, острів Десепшен, острів Кінг-Джордж, бухта Вільгельміни, затока Orne Harbour, півострів Кувервіль, Порт Локрой, острови Мельхіор, протока Дрейка, Ушуайя
Ми знову вирушаємо на Білий континент!
Ця експедиція проводиться у партнерстві з «Паганель студіо» на власних яхтах Паганелей. Досвід проведення експедицій у високих широтах із 2015 року.
21 день, в Антарктиді, у первозданному світі льодовиків та мерехтливих сапфіровою синьовою айсбергів. Гори, протоки, фіорди, кити, пінгвіни, шельфові льодовики, що іскряться в променях антарктичного сонця, айсберги — це все космос на Землі обіцяної! Експедиція розпочнеться у місті Ушуайя (Аргентина).
День 1. Ушуайя

Міжнародний переліт до столиці Аргентини-Буенос-Айрес, потім пересадка на внутрішній рейс до Ушуайї. В аеропорту вас зустрічає член екіпажу яхти та супроводжує на судно, де ми знайомимося з капітаном та іншими учасниками експедиційної команди. Розміщення у каютах.
Знайомство із судном. Інструктаж від капітана з питань безпеки. Закупівля у магазинах Ушуайї додаткових продуктів та смакот: фрукти, алкоголь, солодке. Останні приготування та вихід у море за готовністю.
День 2. Перехід каналом Бігль

Перехід каналом Бігль з Ушуайї до протоки Дрейка.
День 3-5. Протока Дрейка

Перехід через протоку Дрейка. Перетин Дрейка займає щонайменше 4 доби залежно від погодних умов.
Протока Дрейка вважається одним із найсуворіших випробувань для мореплавців світу. Через протоку проходить потужна «Плин Західних вітрів» — Антарктична циркумполярна течія.
У протоці часто бувають сильні шторми, причому шторми протоки Дрейка є найсильнішими на планеті — вітер понад 35 м/с і хвилі понад 15 метрів тут не рідкість.
День 6. Острів Десепшен

Прибуття на острів Десепшен.
Перший острів біля берегів Антарктиди – Десепшен, вулканічного походження. Ми зупинимося в лагуні – затопленому кратері.
З цього моменту починається наше дослідження західного узбережжя Антарктиди (Антарктичного півострова) з відвідуванням полярних станцій, численних льодовиків, фіордів, місць годівлі кита-горбача, морських слонів та лавіруванням між айсбергами.
Регулярні висадки на льодовик та тривалі яхтові переходи. Усього на дослідження узбережжя Антарктиди відводиться 10-12 діб, після чого яхта візьме зворотний курс на мис Горн із перетином протоки Дрейка.
День 7. Острів Кінг-Джордж

Сьогодні ми наближаємось до острова Кінг-Джордж на Південних Шетландських островах. Острів Кінг-Джордж – найбільший із Південних Шетландських островів. Це найменш ізольоване та найменш типове місце в Антарктиді. Острів Кінг-Джордж, неофіційна «столиця Антарктиди» із дослідницькими станціями 12 різних країн. Аргентина, Бразилія, Чилі, Китай, Польща, Південна Корея та Уругвай мають цілорічні бази на острові. Ми прогуляємося мальовничими околицями станцій. Якщо пощастить із погодою, то курортний сезон ми відкриємо саме на Кінг-Джорджі. Градусник тут рідко показує температуру нижче -7 °C. Проте картина «курорту» чудова тим, що антарктичним літом земля тут майже повністю звільняється від снігів. Крім різноманітних мохів, лишайників та прибережних водоростей тут чимало представників фауни. Ми вирушимо на другий бік острова через чилійську станцію і пошукаємо морських левів і котиків, і по дорозі, напевно, побачимо тюленів, що ліниво розвалилися на берегах острова. Для затятих орнітологів тут, звичайно, рай! Неймовірна кількість альбатросів та чайок, а в сезон з’являються буревісники, крачки, поморники та баклани. У другій половині дня беремо курс до півострова Yankee Harbour і острова Half Moon Island, де зробимо короткі вилазки з видами на антарктичні бухти.
День 8. Бухта Вільгельміни

У цих місцях часто можна побачити унікальне явище – годування китів-горбачів з створюваними ними візерунками з повітряних бульбашок. Бухту названо на честь королеви Нідерландів Вільгельміни.
Гори і високі льодовики, що оточують бухту, є причиною безлічі драматичних пейзажів навколо, коли скульптура льоду, що складається з невеликих крижаних уламків, стикається з величезною крижаною брилою.
Тут можна побачити китів, тюленів-крабоєдів, леопардових тюленів, тюленів Уедделла та гігантських морських зірок.
День 9. Залив Orne Harbour

Сьогодні зробимо трекінг, який подарує нам неймовірний вид на затишну затоку Orne Harbour. Глибини тут настільки великі, що важко знайти місце для викидання якоря.
Водна гладь у сонячні антарктичні дні мерехтить і іскриться. Льодовики на скелях, що оточують бухту з трьох сторін, і синьова моря будуть нас знову і знову радувати своєю первозданністю.
День 10, 11. Півострів Кувервіль

Ми приходимо до півострова Кувервілль, де мешкає найбільша в районі Antarctic Peninsula колонія пінгвінів Генту.
Кувервіль відрізняється від багатьох півострівів по сусідству великою кількістю снігу, а на всіх вільних від нього скелях розмістилися сотні гнізд пінгвінів.
Ми потрапляємо до справжнього царства пінгвінів! Висаджуємось з наших моторних човнів на вільному від пінгвінів п’ятачку, гуляємо та насолоджуємося живим світом півострова.
День 12. Протока Лемара – станція «Академік Вернадський» (Українська антарктична станція)

Протока Лемара – це одне з найкрасивіших місць в Антарктиді та в нашій подорожі. Одинадцятикілометровий коридор, що відокремлює острів Бут від півострова Київ (так-так, він названий на честь української столиці), оточений мальовничими айсбергами найхимерніших форм і неймовірних відтінків блакитного і в ясні дні є Антарктидою в мініатюрі. Протока була виявлена німецькою експедицією 1873-74 рр., але не була пройдена до кінця 1898 року. Керівник бельгійської експедиції Адрієн де Жерлаш дав назву протоці на честь Шарля Лемера, бельгійського дослідника Конго, який не має до Антарктиди жодного відношення. Завдяки мальовничим стрімчакам та спокійній воді протоки це місце стало популярним серед туристів і отримало прізвисько «Kodak Gap», адже ледве кораблі наближаються до протоки, полярну тишу порушує стрункий тріск клацань фотоапаратів, що супроводжує фотозйомку. Візит до Української антарктичної станції «Академік Вернадський». Це найпівденніша точка нашої експедиції. Станція «Академік Вернадський» – це найприязніша станція в Антарктиді. Нам завжди тут раді, завжди допоможуть, дадуть можливість прийняти гарячий душ і попаритись у лазні. Ми, зі свого боку, завжди теж готуємося до відвідування цього чудового місця. Привозимо гостинці – сало, свіжі фрукти та овочі. Наразі в експедиціях, які зимують на станції, входять 10-12 осіб. Останніми роками у складі команд з’явилися й жінки. На станції знаходиться найпівденніший бар планети Земля – ”Фарадей”, де ми і проведемо вечір з полярниками під антарктичні історії.
День 13. Порт Локрой (Британська антарктична станція).

Починаємо рухатись на північ. Кидаємо якір у Port Lockroy. Порт Локрой (Port Lockroy) природна гавань на Антарктичному півострові, що відноситься до Британської антарктичної території. Вона була відкрита у 1903 році французькою антарктичною експедицією та названа Порт Лакруа (Port LaCroix) на честь Едуарда Лакруа, який фінансував цю експедицію. До 1962 року тут знаходилася антарктична станція та база китобійних суден, після чого вони були закриті через непотрібність. А в 1996 році британська команда повністю відремонтувала будівлі та відкрила в них музей, при якому є магазин сувенірів та єдине поштове відділення на весь Антарктичний півострів, звідки ми з вами можемо надіслати вітальні листівки друзям та рідним! Крім людей на станції, живе безліч пінгвінів і між усіма жителями панує повна гармонія. Власне, вивченням популяції пінгвінів та його взаємодії з людиною саме й займаються сучасні жителі Порт Локрой. Тому територія поділена навпіл. На одній живуть люди, до яких у гості приходять пінгвіни та приїжджають туристи, а на другій – лише пінгвіни та стороннім туди вхід заборонено.
День 14 – 15. Острова Мельхіор

У цей день ми здійснимо перехід на нашій експедиційній яхті з Dorian Сove до островів Melchior Islands.
Відпочиваємо на Мельхіорових островах. Сміливці купаються в кришталево чистій воді. Готуємось до переходу через протоку Дрейка.
День 16 – 18. Протока Дрейка

Зворотний перехід через протоку Дрейка.
Огинаємо мис Горн, якого зможемо підійти ближче, у разі хорошої погоди.
День 19. Архіпелаг Вогненна Земля

Прибуття на архіпелаг Вогняна земля. Кидаємо якір у Martial Cove або Lennox Cove.
День 20.

Приходимо до тями, відпочиваємо і відновлюємося після перетину протоки Дрейка (запасний день).
День 21.

Прибуваємо до Ушуайї. Прощаємося з експедиційною яхтою, капітаном і командою, яка вже стала рідною. Експедицію закінчено!
Умови подорожі:
Яхта «Wind Dancer»
- 4 туалети з душем;
- система автономного обігріву всіх житлових внутрішніх приміщень;
- незалежна система кондиціювання для кожного приміщення;
- телевізор;
- пральна машинка із сушінням;
- супутниковий зв’язок.
ВХОДИТЬ у вартисть
- Фрахт яхти на 21 день;
- Послуги професійної команди та суднового кока;
- 3-разове харчування на борту;
- Рятувальний жилет (ПСП);
- Постільна білизна, включаючи затишну пухову ковдру;
- Паливо згідно маршруту;
- Усі необхідні такси та дозволи, включаючи спеціальний перміт від Національного Антарктичного комітету
НЕ входить у вартість
- Міжнародні та місцеві перельоти;
- Алкогольні напої;
- Проживання в готелях до та після експедиції;
- Тести на COVID 19;
- Страховка та витрати, пов’язані з особистою евакуацією;
- Витрати на використання засобів супутникового зв’язку;
- Особистий одяг та спорядження.
Часті питання
З ким можна поїхати до морської подорожі? Чи можна одному?
Чудово якщо Вас двоє, але якщо Ви підете один — Ви обов’язково знайдете нових друзів.
Чи потрібно брати участь в управлінні яхтою чи робити якусь роботу на борту?
За бажанням. Наш шкіпер навчить Вас усьому необхідному, якщо Ви захочете. А Ви захочете!
Морська подорож – це небезпечно?
Це не є небезпечним, але відповідальним! На борту ЕКІПАЖ. Один за всіх та всі за одного!
Чи потрібна віза?
Потрібна віза країни у водах якої ми ходимо. Для наших європейських подорожей є достатньо біометричного закордонного паспорта.
Чи можна брати до морської подорожі дітей?
Можна багато людей ходять з дітьми.
Чи потрібна страховка?
На всі подорожі Європою ми надаємо Вам страховку на час нашої подорожі. Йдеться про спортивну страховку для яхтингу.
Чи потрібно оплачувати одразу всю суму? Якщо передплата, то скільки?
Передплата – 50%. Залишок за місяць до вильоту. Передплата не зворотна (через оплату оренди яхт у момент їх бронювання). У разі форс-мажорних обставин, наприклад, як закриття кордонів через карантин, оплата повертається або поїздка переноситься на інший час.
Наскільки наперед краще планувати подорож?
Звичайно, краще планувати за 1-2-3 місяці до походу.
Leave a reply