Вогняна Земля

Жовтень – Листопад ,2022   $3100   215 миль
Маршрут:

Ушуайя (Аргентина), Пуерто-Вільямс (Чилі), Бухта Ferrari, Бухта Olla, Holanda Glacier, Алєя Льодніков, Фіорд Сінопія, Фіорд Гаррібальді, Острів Лондондеррі, Острів Брейкнок, Острів Стюарт, Острів Гордон, Пуерто-Віль

Tierra del Fuego або Вогняна Земля це один із найкрасивіших і маловивчених куточків нашої планети.

Спільно з компанією Paganel Studio ми запрошуємо Вас у повноцінну яхтову експедицію знаменитою Tierra del Fuego! На Вогняній землі ще повно місць, у які не ступала нога людини, адже в архіпелаг Вогненна Земля (73,7 тис. кв. км) входить близько 40 тисяч островів!

Століттями таємнича Земля Вогнів вражає своїми сніговими гірськими вершинами, льодовиками, незвичайним лісом і степом, вітром, що пронизує, і диханням Антарктиди.

Сама назва “Вогняна Земля” з’явилася в 1520 році, коли кораблі експедиції португальського мореплавця Фернана Магеллана (1480-1521) огинали крайній південь Південної Америки. Під час переходу через незвідані раніше території Магеллан побачив на берегах безліч димів і мерехтливих в ночі вогників. Зробивши висновок, що це вогні вулканічного походження, він назвав відкриту територію Вогняною Землею.

Але великий мореплавець помилився. Це ночами місцеві аборигени палили багаття. Тут проживали індіанці з примітивною культурою кам’яного віку, які полювали з луком і стрілами, ходили майже голими або куталися в шкури, добували гарпуном рибу та морських тварин, вогонь висікали з каменю, не знали гончарної справи та жили дуже мізерно. Клімат Tierra del Fuego завжди був дуже прохолодним, тому вогнеземці, активно палили багаття, щоб зігрітися якимось чином.

Пройшло більше 500 років і архіпелаг Вогненна Земля, як і раніше, такий же маловивчений, важкодоступний і неймовірно красивий, як і кілька сотень років тому.

Засніжені гори і могутні льодовики, дрімучі ліси і кришталево чисті озера, тисячі островів, фіорди, лисиці та бобри, птахи, кити і морські котики, пейзажі фантастичної краси і майже повна відсутність людей – все це змусить тріпотіти від радості серця будь-якого мандрівника. Усамітнення.

Ми будемо раді показати вам цей напрочуд гарний куточок незайманої природи під час нашої експедиції по Tierra del Fuego на комфортабельних та затишних яхтах Mon Coeur та Wind Dancer.

День 1. Ушуайя

ant1-pqzp55qyiz6dzbuaew3f4xo8yj4eslryihlepu6jio

Ранкове прибуття на яхти. Експедиція починається в столиці Аргентинської Вогненної землі та найпівденнішому місті на Планеті – Ушуайї.

Ушуайя мовою індіанців племені яману, що колись жили тут, означає «Затока, що дивиться на захід». Місто знаходиться на березі протоки Бігль, який був названий на честь корабля «Бігл» («Бігль»), десятигарматного бриг-шлюпу типу «Чероки», другого корабля Королівського флоту Великобританії, який мав це ім’я. На цьому кораблі Чарльз Дарвін здійснив свою знамениту подорож, під час якої корабель обігнув Південну Америку, пройшовши через щойно відкриту протоку.

Саме по собі місто Ушуайя – місце досить цікаве і тому ми рекомендуємо прибути сюди на пару днів раніше, щоб освоїтися повноцінно і не запізнитися з відправленням до нашої експедиції через затримки авіарейсів, які бувають частенько на перельоті Буенос-Айрес – Ушуайя.

Самостійний ранковий трансфер до марини Афасін, в якій знаходяться наші яхти. Знайомство з флотом Паганелей, а також з капітанами та екіпажем. Розселення по каютах. Знайомство з яхтою, короткий інструктаж з влаштування яхтового побуту, кают, користування гальюнами та електрикою.

Виходячи з того, що наша експедиція досить щільна по відстані та часу, ми маємо цього дня здійснити багато справ…. ми не розслабляємось, а відразу після знайомства з капітанами, екіпажем та учасниками експедиції включаємось у підготовку до старту подорожі.

Екіпажу і вам належить оформити вихід, закінчити із закупівлею провізії, розуміючи, що ми вирушаємо в малозвідані й зовсім не заселені куточки нашої планети, де крім незайманої природи та диких тварин ми нікого не зустрінемо. Готуємо паспорти та йдемо з капітаном у порт, де оформляємо вихід із Аргентини. Далі капітан продовжує оформлення виходу судна, а ви мчите в супермаркет за смакотами, алкоголем, що бракує, і т.д.

Ближче до вечора у нас барбекю та вечір-знайомств Паганелей у затишній кают-компанії місцевого яхтклубу.

Вручення експедиційних іменних футболок та значків. Після смачної трапези, яку нам приготували наші шеф-кухарі, йдемо відпочивати, а яхти виходять у бік Пуерто Вільямс (Чилі). Перехід близько 3 – 4-х годин. Ніч у марині на якорі в яхт-клубі селища Пуерто-Вільямс.

День 2. Бухта Ferrari

ant2

Сьогодні ми маємо досить щільний день. Першу половину дня ми займаємось оформленням входу на територію Чилі. Оформлюємося самі, капітани оформляють яхти. Це може зайняти більшу частину дня. Отримавши всі необхідні дозволи, візи та документи, ми виходимо в протоку Бігль (його Чилійську частину), перехід у бухту Ferrari. До пізнього вечора прибуваємо на місце.

День 3. Бухта Olla

27.-PANO0001-Pano_27

Після смачного сніданку, який нам приготували наші суднові коки, ми висаджуємося для першої невеликої прогулянки на годинку-другу чилійською територією. Бухта Ferrari вважається дуже чудовим місцем. Раніше тут була кінна ферма, а зараз немає нікого, окрім диких коней, яких ми постараємося з вами сфотографувати на наші фотоапарати чи дрони.

Довго не засиджуємося в одному місці і після повернення команд з берега, піднімаємо якір, вирушаємо далі вглиб каналу Бігль. Перехід у бухту Olla, постановка на якір, залежно від погоди, висаджуємося відразу на прогулянку або чекаємо завтрашнього дня.

У цій бухті є шанси зустріти чилійських рибалок-краболовів, звичайно, це ми гарантувати не можемо, але якщо вони там будуть, то постараємося придбати знаменитих снігових крабів розміру ХL, щоб увечері приготувати їх на вечерю.

День 4.  Фіорд Синопія

Screenshot 2022-08-25 at 13.51.47

Сьогодні ми починаємо знайомство поблизу суворої і дивовижної природи Вогненної Землі. У нас ранній підйом, сніданок та висадка для трекінгу.

Місця тут дуже дикі й зустріти людину цю подію. На початку 2021 року ми побували тут вперше, спробували з кількох заходів дістатися озера та льодовика, але щоразу впиралися в непрохідні болота та повалені дерева.

Вивчивши супутникові знімки місцевості наступного дня, відважні Паганелі з другої спроби все-таки пробили трек до озера і були в прямому розумінні слова приголомшені краєвиду, що відкрився.

Ви, сподіваюся, розумієте, що команда Паганелей готова провести вас цими заповідними звіриними стежками і показати найунікальніші місця Вогненної Землі. Коли підемо до Holanda Glacier, можливо, також познайомитеся з місцевою родиною бобрів. До речі, бобри це завезені тварини.

Їх привезли для розведення з Канади в 1946 році, але як зазвичай щось пішло не так, бобри розбіглися, розплодилися і тепер чудово почуваються на Вогняній Землі та в Патагонії. А уряди Чилі та Аргентини намагаються придумати підступний план, як би всіх бобрів взяти і перевести під нуль… Через те, що на бобрів оголошено справжнє полювання, вони активно ховаються від людей, а от зустріти в цій місцевості знаменитих гуанако, які є предками одомашнених. американських лам, у вас шансів буде навіть більше.

Трекінг близько 6-ти кілометрів без значних перепадів висот, але за складним рельєфом до гарного льодовика Holanda Glacier і прилеглого озера. Для цього ми виокремлюємо першу половину дня.

Повернення команд із берега. Обід. Піднімаємо якір і знову в дорогу на захід. Наша друга мета на сьогодні це потрапити в один із рукавів знаменитого своєю красою фіорда Синопія. Сьогоднішній перехід довжиною всього в 25 морських миль один із наймальовничіших на всьому нашому маршруті. На цій ділянці протоки Бігль у неї виходять кілька найкрасивіших льодовиків. Звичайно, ми зупиняємось для мальовничих фотографій.

Фіорд Синопія складається з двох рукавів, де ми зможемо обстежити три величні льодовики і матимемо можливість підійти на яхті дуже близько до одного з них. Ви побачите, як величезні крижані скелі могутніми грядами сповзають у смарагдові води, і тут починається їхнє нове життя у вигляді айсбергів.

Після приходу в Синопію шукаємо гарне, затишне містечко для ночівлі. Ставимо якоря та розтяжки. Увечері вечеря. Розбір численних фотографій. Відпочинок після повного враження дня.

День 5. Фіорд Гаррібальді

11

Прокидаємося раніше. Снідаємо. Починаємо вивчення всіх затишних куточків фіорду Синопії.

Першу половину дня ми присвятимо найбільшому льодовику Синопії, через який проглядає найвища точка Вогненної Землі – гора Дарвін (2488 м).

Насамперед шукаємо місце для висадки. Ідемо гуляти вздовж льодовика, милуватися його неймовірною красою зблизька. Коли ви знаходитесь так близько до льодовика, забуваєте про все і буквально шкірою відчуваєте могутність природи. Тут уже зовсім інший мікроклімат. Величезна льодовикова шапка вічних льодів цього регіону має прямий вплив на погоду. Будь-якої миті може початися сніг, потім визирнути сонце, піти дощ, а потім знову сніг. Тому користуємось усіма видами одягу для різної вогнеземельської мінливої ​​погоди.

Багато фотографуємо, милуємося суворими і в той же час дивовижними за своєю красою та лаконічністю краєвидами весняної Tierra del Fuego. Повертаємося на яхти і переходимо до дуже гарного льодовика в цьому рукаві фіорда, особливістю якого є те, що до нього можна підійти дуже близько. Дотримуючись обережності, ми підкрадемося настільки близько, наскільки дозволятимуть глибини та наші капітани. Зробимо шикарні фотографії прямо з-під синіх стін вікового льоду.

Далі йдемо в другий рукав фіорда, де вам відкриються неймовірні краси пейзажі. Ця ділянка фіорду не завжди доступна для відвідування через льодову обстановку т.к. у невеликий простір впадає відразу два великі льодовики.

Однак під час весни, коли танення льодовиків ще зовсім невелике, шанси все побачити дуже високі. Не загадуватимемо, але майже впевнені, що ви зможете сюди потрапити.

Після смачного обіду, який нам приготують наші браві коки, ми йдемо близько 22 миль до ще однієї родзинки Вогняної Землі, гарного і великого фіорда Гаррібальді.

У фіорді є великі шанси побачити морських левів-сівучів, що проживають тут. Для цього виставляємо спостерігача, щоб покликав усіх допитливих Паганелей, кому цікаво побачити життя місцевих морських мешканців.

Після приходу на точку шукаємо затишне містечко для якірної стоянки. Погода тут може бути різною: сонце, вітер, сніг, дощ… іноді все одночасно. Місце для ночівлі має бути захищеним. Втім, довіртеся нашій команді, вони знають свою справу.

Вечеря. Спілкування. Обмін враженнями. Розбір фотографій. Відпочинок.

День 6. Бухта Сильва

Screenshot 2022-08-25 at 13.57.30

Якщо дозволить льодова ситуація, ми пройдемося вздовж нього на наших надувних човнах-динги.

Знімаємо себе і наші яхти з рівня води на фоні вічних льодів Гаррібальді.

На все про все у нас приблизно година-півтора, бо далі наш чекає великий 50-ти мильний морський перехід до кінця дня. Трохи втомлені, але сповнені найяскравіших вражень, на ніч зупиняємось у цікавій бухті Сільва на острові Лондондеррі. Чим вона цікава? Крім субарктичних нетрів у цій бухті яхти, що проходили ці унікальні місця, залишають свої імпровізовані таблички з назвами яхт, їхньою національною приналежністю та датою відвідування цих місць.

День 7. Бухта Brecknock

Screenshot 2022-08-25 at 14.00.33

З ранку після сніданку висаджуємось у бухті. Шукаємо табличку Паганелей, серед десятків інших пам’ятних артефактів, що тут залишилися після рідкісних відвідувань цих місць різними яхтсменами з усієї планети.

Невеликий трекінг до навколишніх красивих озер та водоспадів.

Нагулявшись досхочу, ми піднімаємо якір та знов ідемо у великий 55 мильний перехід до крайньої точки нашого маршруту бухти Brecknock. На переході ми ненадовго вийдемо в Тихий океан, тож може трохи побалакати. Якщо вас заколисує, що заздалегідь підготуйтеся.

Надвечір прибуваємо на місце. Ставимо яхту у гарному безпечному місці. Вечеря. Відпочинок.

День 8. Острів Стюарт

23.-A45I5667

Після сніданку здійснюємо висадку наших Паганелей з обох яхт на мальовничий берег. Погода тут буває дуже різноманітною, але краєвиди навколо змушують вас пробачити природі будь-які погодні недосконалості.

На прогулянці вздовж узбережжя вивчимо берегову лінію з її вертикальними стінами та кам’яними козирками. За 10 хвилин від нашої якірної стоянки знаходиться блискуче смарагдове озеро. До озера та водоспадів ми прогуляємось на наших надувних човнах «дінги». Сувора краса кам’яних «джунглів» та непролазних незайманих лісів змусять відчути те, що відчували першопрохідники цих незвіданих земель.

Нагулявшись у відведений капітанами час, ми піднімаємо якір і починаємо шлях назад, у бік каналу Бігль. Перехід в 50 морських миль до острова Stewart займе майже весь день, що залишився, але не потрібно засмучуватися саме в цьому переході ми частенько зустрічали дельфінів і морських котиків, що змагаються у швидкості з нашими яхтами. Впевнені, що й зараз нам пощастить спостерігати за цими морськими тваринами.

Надвечір прибуваємо на місце. Острів Стюарт відноситься до Південної групи архіпелагу, що омивається Тихим океаном з одного боку і протокою Балленеро з іншого. Ми підійдемо до нього з боку протоки Норти.

Далі проходимо вглиб глибокого фіорду, вздовж берегової лінії і кидаємо якір у затишній бухті закритою з усіх боків горами, що поросли субантарктичним лісом південної Патагонії. Вечеря. Відпочинок.

День 9. Бухта Morning

Screenshot 2022-08-25 at 14.07.03

Природа південних островів архіпелагу Вогненна Земля відрізняється від тієї, яку ми бачили на минулій стоянці, наявністю вічнозелених непрохідних та холодних субантарктичних джунглів.

Вранці після сніданку робимо висадку на острів, гуляємо місцевими нетрами, а потім після повернення на яхти йдемо в канал Бігль.

Наша ціль на сьогодні це бухта Morning острова Гордон. Знову перехід близько 50 миль. Надвечір приходимо в бухту. Вечеря. Відпочинок.

День 10. Пуэрто-Вильямс

0N5A4235

Бухта Morning вважається тихим та дуже красивим місцем. Навколо дзюрчать водоспади і на навколишніх скелях сидять різні цікаві птахи на своїх гніздах. Тому вранці, після сніданку, ми сідаємо в наші динги і їдемо вивчати околиці.

Після повернення на яхти, піднімаємо якір, виходимо в Бігль і тримаємо курс на відомий вже нам Пуерто-Вільямс, куди прибуваємо ввечері. Кидаємо якір у марині місцевого яхт клубу. Вечеря. Відпочинок.

День 11. Канал Бігль

38

Перша половина дня присвячена оформленню документів для виходу із Чилі. Усією командою йдемо до місцевої адміністрації, ставимо штампики про те, що залишаємо країну. Капітани оформляють яхти. Після обіду залишаємо Пуерто-Вільямс, переходимо на аргентинську частину каналу Бігль і йдемо до вже знайомої Ушуаї. Пізніше прибуття до марини яхтклубу Афасін. Увечері прощальна вечеря. Наші шеф-кухарі, звичайно, постараються приготувати вам щось смачненьке та особливе.

Обмін фотографіями та враженнями від експедиції. Відпочинок.

День 12. Ушуайя

A45I8726

З раннього ранку займаємося оформленням входу в країну, йдемо в порт, оформляємо прибуття до Аргентини, отримуємо штампи про перетин кордону. Повертаємось до яхтклубу. Збираємо речі. Прощаємося з яхтою, командою і капітанами. Сльози розставання та смуток від того, що наша дивовижна експедиція вже закінчилася. Мріємо зустрітися знову і будуємо свої майбутні «великі» плани на нові подорожі та експедиції.

Самостійний трансфер до аеропорту. Виліт додому.

Умови подорожі:

  • Передплата в розмірі 50%
  • Повна оплата за місяць до вильоту.
Увага:
  • Передплата НЕ повертається.
  • Оплата оренди яхт, авіаквитків, квитків на поїзди, трансферів та інших витрат провадиться нами заздалегідь, задовго до подорожі. Тому передплата або оплата за поїздку, яку Ви внесли, не повертається у разі Вашої відмови від поїздки. У нас просто немає можливості її повернути.
  • Єдиний виняток – якщо ви передасте право поїздки іншій людині, яка поїде замість вас.

Яхта «‎Wind Dancer»

  • 4 туалети з душем
  • система автономного обігріву всіх житлових внутрішніх приміщень
  • незалежна система кондиціювання для кожного приміщення
  • телевізор
  • пральна машинка із сушінням
  • супутниковий зв’язок

ВХОДИТЬ у вартість

  • Фрахт яхти на 12 днів
  • Послуги професійної команди та суднового кока
  • 3-разове харчування на борту
  • Рятувальний жилет (ПСП)
  • Постільна білизна, включаючи затишну пухову ковдру
  • Паливо згідно маршруту
  • Усі необхідні такси та дозволи

НЕ входить у вартість

  • Міжнародні та місцеві перельоти
  • Алкогольні напої
  • Проживання в готелях до та після експедиції
  • Доплата за одномісне проживання
  • Тести на COVID 19
  • Страховка та витрати, пов’язані з особистою евакуацією
  • Витрати на використання засобів супутникового зв’язку
  • Особистий одяг та спорядження

F.A.Q.

З ким можна поїхати до морської подорожі? Чи можна одному?

Чудово якщо Вас двоє, але якщо Ви підете один — Ви обов’язково знайдете нових друзів.

Чи потрібно брати участь в управлінні яхтою чи робити якусь роботу на борту?

За бажанням. Наш шкіпер навчить Вас усьому необхідному, якщо Ви захочете. А Ви захочете!

Морська подорож – це небезпечно?

Це не є небезпечним, але відповідальним! На борту ЕКІПАЖ. Один за всіх та всі за одного!

Чи потрібна віза?

Потрібна віза країни у водах якої ми ходимо. Для наших європейських подорожей є достатньо біометричного закордонного паспорта.

Чи можна брати до морської подорожі дітей?

Можна багато людей ходять з дітьми.

Чи потрібна страховка?

На всі подорожі Європою ми надаємо Вам страховку на час нашої подорожі. Йдеться про спортивну страховку для яхтингу.

Чи потрібно оплачувати одразу всю суму? Якщо передплата, то скільки?

Передплата – 50%. Залишок за місяць до вильоту. Передплата не зворотна (через оплату оренди яхт у момент їх бронювання). У разі форс-мажорних обставин, наприклад, як закриття кордонів через карантин, оплата повертається або поїздка переноситься на інший час.

Наскільки наперед краще планувати подорож?

Звичайно, краще планувати за 1-2-3 місяці до походу.

Зв'яжіться з нами

    не знайшли те, що шукали? Напишіть нам!  info@aleksandrtravel.com

    Leave a reply